Przygotuj się do targów! - dla poszukujących pracy
1. JAK SKORZYSTAĆ Z OBECNOŚCI NA TARGACH PRACY
Targi pracy to jedna z najlepszych okazji do zapoznania się z regionalnym rynkiem pracy oraz zdobycia informacji na temat planowanych przez pracodawców rekrutacji. Często kandydaci nie wiedzą jak wykorzystać okazję do bezpośredniej rozmowy z pracodawcą żeby ułatwić sobie proces aplikowania. Tracą przez to możliwość pozyskania cennych kontaktów z przedstawicielami wielu różnorodnych branż oraz poznania wymagań pracodawców na poszczególnych etapach rekrutacji. Na co więc zwrócić uwagę, aby skutecznie przygotować się do targów pracy?
2. WYZNACZ CELE, POZNAJ WYSTAWCÓW, PRZYGOTUJ CV I ZADBAJ O AUTOPREZENTACJĘ
Bardzo ważne jest, żeby wyznaczyć cel swojej obecności na targach. Zanim zaczniesz przeglądać listę wystawiających się tego dnia firm zadaj sobie pytanie na czym Ci dokładnie zależy. Czy szukasz pracy stałej w określonej branży, a może interesuje Cię kilkumiesięczny staż bądź praktyka podczas której uzupełnisz braki w doświadczeniu oraz nawiążesz pierwsze kontakty zawodowe. Dobrze już na tym etapie mieć pomysł na siebie w dłuższej perspektywie czasowej. Zrobienie bilansu kompetencji, mocnych i słabych stron, pomoże Ci określić stanowisko lub obszar zawodowy odpowiedni dla Ciebie. Spisz sobie na kartce wszystkie cele, które chcesz zrealizować odwiedzając imprezę targową. Dzięki temu ukierunkujesz swoje działania zwiększając w ten sposób ich skuteczność. Na pracodawcach sprawisz wrażenie osoby zdecydowanej, zmotywowanej do pracy, osoby na którą warto postawić w firmie. Po sprecyzowaniu celów kolejnym twoim krokiem powinna być analiza listy wystawców pod kątem dopasowania dostępnych ofert do twoich potrzeb i planów zawodowych. Starannie wybierz firmy, które najbardziej Cię interesują, w których naprawdę chcesz się starać o pracę. Sprawdź lokalizację stoisk wystawowych na MAPCE TARGÓW. Znajdź wybranych pracodawców i wybierz się do nich w pierwszej kolejności. Następnie, jeśli starczy Ci czasu, odwiedź stoiskach firm ze swojej listy rezerwowej. Warto przejrzeć LISTĘ WYSTAWCÓW, ponieważ znajdziesz tam nie tylko pełną listę firm, ale również bardziej szczegółowe informacje o profilu ich działalności, aktualnych ofertach, prowadzonych projektach. Znajdziemy tam również linki kierujące bezpośrednio na strony pracodawców. Wybierając się na targi pracy zabierz ze sobą CV w języku polskim, najlepiej w wielu egzemplarzach, opcjonalnie przetłumaczone na angielski, jeżeli chcesz aplikować do firmy, w której komunikacja odbywa się w tym języku. Jeżeli nie masz pewności czy przygotowane dokumenty są merytorycznie i wizualnie poprawne skorzystaj z porady doradcy zawodowego w uczelnianym biurze karier lub doradców w strefie konsultacyjnej podczas targów. Pamiętaj, estetyczny strój i profesjonalne zachowanie to element konieczny dobrej autoprezentacji.
bezpłatne zdjęcie do cv
makijaż do CV
konsultacje cv
konkursy z nagrodami
strefa chillout
jobwall

program targów

targi
atrakcje
warsztaty
11:00 - 12:30
TAJNIKI REKRUTACJI 2019
12:45 - 14:15
POPULARNE ELASTYCZNE METODY ZARABIANIA I ZBIERANIA DOŚWIADCZENIA ZAWODOWEGO
14:30 - 16:30
SPOTKANIE Z PRZEDSIĘBIORCZOŚCIĄ
zdjęcie do CV
Twoje zdjęcie w CV jest równie ważne co zawarta w nim treść. Jeśli nie posiadasz odpowiedniego zdjęcia, wykonaj je bezpłatnie na targach u profesjonalnego fotografa.
makijaż
Profesjonalny wizerunek na rozmowie kwalifikacyjnej to dodatkowy punkt dla Ciebie. Skorzystaj z porad wizażystki, która oprócz tego, że wskaże Ci jak podkreślić Twoje atuty, wykona Ci również subtelny makijaż, i to bezpłatnie.
konsultacje CV
Zapraszamy na stoisko Pracuj.pl, gdzie skonsultujesz CV z naszymi ekspertami. Zastanawiasz się, co zawrzeć w swoim pierwszym CV? Wydaje Ci się, że nie masz doświadczenia, którego oczekują rekruterzy? Nie wiesz jakie umiejętności są cenione na rynku pracy? Odwiedź Strefę Konsultacji CV Pracuj.pl. Wspólnie z naszymi ekspertami zastanowisz się, które Twoje dotychczasowe doświadczenia mogą być interesujące dla Pracodawcy. Następnie przeanalizujemy, czego dzięki nim mogłeś się nauczyć i jakie umiejętności zdobyć.
konkursy
Wśród osób, które zagłosują na Najlepszego Wystawcę Targów Offerty 2019 rozlosujemy atrakcyjne nagrody. Odwiedź stoiska pracodawców, oceń ich wygląd i profesjonalne podejście do kandydatów, a następnie oddaj swój głos do urny wystawionej przy wejściu.
strefa chillout
W trakcie targów wiele się dzieje. Odpocznij zatem chwilę w strefie relaksu i na spokojnie przeanalizuj oferty pracy.
jobwall
Nie masz czasu na odwiedzenie wszystkich stoisk? Skorzystaj z jobwall, czyli tablicy, na której znajdą się oferty pracy firm, które będą obecne na targach pracy Offerty. To również idealna alternatywa dla tych, którzy lubią mieć wszystko w jednym miejscu.
11:00
Uroczyste otwarcie Targów Pracy Offerty 2019
11.30
Rozmowa z firmą TELDAT
12.30
Rozmowa z firmą Jabil Poland
13.00
Rozmowa z firmą Atos Global Delivery Center
13.30
Rozmowa z Urzędem Dozoru Technicznego
14.00
Rozmowa z firmą Alstal Grupa Budowlana
15:30
Rozstrzygnięcie konkursu na Najlepszego Wystawcę 2019 i rozlosowanie nagród wśród głosujących zwiedzających.
16:00
Zakończenie Offert 2019
doradztwo dla niepełnosprawnych
Posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności? Skorzystaj ze wsparcia dedykowanej dla Ciebie instytucji - Fundacji Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON. Umożliwia ona znalezienie pracy, odbycie stażu, szkolenia. Zapewnia bezpłatną pomoc doradcy zawodowego, prawnika i psychologa.
wsparcie dla pracodawców
Pracodawco! Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych POPON pomoże Ci znaleźć odpowiedniego pracownika, doradzi jak pozyskać środki na jego zatrudnienie oraz jak ubiegać się o comiesięczne dofinansowanie do wynagrodzenia osoby niepełnosprawnej.
poradnictwo zawodowe
Jeśli potrzebujesz wsparcia doradcy zawodowego, skorzystaj z oferty Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Bydgoszczy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu. Na miejscu będziesz mógł m.in. skonsultować dokumenty aplikacyjne (zabierz je ze sobą), uzyskać porady jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej, zapoznać się z testami badającymi zainteresowania i kompetencje (osobiste, społeczne i menedżerskie).
wsparcie dla bezrobotnych
Dla osób bezrobotnych dedykowana jest możliwość skorzystania ze wsparcia pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Bydgoszczy.
doradztwo dla młodzieży
Dla osób w wieku 15-25 lat przygotowaliśmy również pomoc w zakresie doradztwa zawodowego. Odwiedź stoisko Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy i skorzystaj ze wsparcia w postaci pośrednictwa pracy, szkoleń oraz kursów zawodowych.
DKMS
Odwiedź stoisko Fundacji DKMS i zarejestruj się jako Potencjalny Dawca Szpiku.
Pomiar ciśnienia i cukru
Zadbaj o swoje zdrowie. Umożliwiamy zbadanie poziomu cukru we krwi oraz ciśnienia.
Zapraszamy na bezpłatne warsztaty!
Udział jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń

11:00 - 12:30 TAJNIKI REKRUTACJI 2019

  • Chcesz zdobyć pracę swoich marzeń?
  • Pozytywnie zaskoczyć rekrutera?
  • Być najlepszym spośród kandydatów?

Zapraszamy na warsztaty z TAJNIKÓW REKRUTACJI!

Pokażemy drogę od napisania CV, po rozmowę rekrutacyjną, kończąc na pożegnalnym uścisku dłoni. Zastanowimy się też ile wspólnego ma pierwsza randka z rozmową rekrutacyjną 😉

Jeśli chcesz zobaczyć jak BYĆ WYMIATACZEM podczas rozmowy rekrutacyjnej PRZYJDŹ NA TARGI PRACY ORGANIZOWANE  PRZEZ POROZUMIENIE BYDGOSKICH BIUR KARIER

Prowadzące:
Alicja Żakowska Trener Sprzedaży Polska Press Grupa

Ewa Żydkiewicz Specjalista ds. Personalnych Polska Press Grupa

 

12:45 - 14:15 POPULARNE ELASTYCZNE METODY ZARABIANIA I ZBIERANIA DOŚWIADCZENIA ZAWODOWEGO

  • Różnica między pojęciem: zatrudnienie a zarabianie
  • Doświadczenie zawodowe jako sposób rozwijania kompetencji zawodowych– jakie kompetencje są pożądane przez pracodawców na rynku pracy. ćwiczenie
  • Prawne założenia elastycznych form zatrudnienia
  • Co to są i dla kogo elastyczne formy zarabiania?
  • Popularne formy elastycznego zarabiania (praca dodatkowa, elastyczne formy zatrudnienia, wolontariat)
  • Praca przez internet – ma sens?

Prowadząca: Krystyna Polek

14:30 - 16:30 SPOTKANIE Z PRZEDSIĘBIORCZOŚCIĄ - jak założyć i rozwinąć własną firmę.

Myślisz o założeniu własnej firmy lub szukasz możliwości jej dofinansowania? Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego zaprasza na „SPOTKANIE Z PRZEDSIĘBIORCZOŚCIĄ – jak założyć i rozwinąć własną firmę”.

Spotkanie kierowane jest do wszystkich osób planujących założyć własną firmę, a także dla prowadzących już swoją działalność i chcących ją dalej rozwijać.
Podczas spotkania uczestnicy uzyskają od specjalistów wskazówki dotyczące zakładania i prowadzenia własnej firmy. Dowiedzą się również jak pozyskać fundusze na pro wadzenie działalności oraz o prowadzeniu alternatywnych modeli działalności.

Prowadzący: Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego

zapisz się na bezpłatne warsztaty!